8th May 2022                                                         Ham 
          Ranelagh Richmond Half Marathon          
                                                                     Age  
Pos.    Time        Name                      Club                   Cat. 
  1   1:11:17   Ben Goddard               Woking AC                  SM   
  2   1:11:40   John Hutchins             Woking AC                  M40+ 
  3   1:13:20   Thomas Almond             Reigate Priory AC          SM   
  4   1:13:38   Chris Fawcett             Hart Road Runners          SM   
  5   1:13:56   Simon Baines              Thames Hare and Hounds     M50+ 
  6   1:14:53   Francis Dunham            Reigate Priory AC          M40+ 
  7   1:15:03   George Roux               Reigate Priory AC          SM   
  8   1:15:05   Jim Lurkins               The Stragglers RC          SM   
  9   1:15:30   Nick Tearle               Guildford & Godalming AC   M40+ 
 10   1:15:32   Marc Leyshon              Ranelagh Harriers          M40+ 
 11   1:15:41   Simon Shaw                Ealing Southall & Middles  M40+ 
 12   1:15:46   Mischa Balen              Serpentine RC              SM   
 13   1:16:07   Andrew Aitken             Striders of Croydon        M40+ 
 14   1:16:14   Szymon Choyivacki         BAC Bournemouth Runners    SM   
 15   1:16:47   Eddie Rolls               Clapham Chasers            SM   
 16   1:17:52   Marius Posa               Serpentine RC              SM   
 17   1:17:54   Philip Thorogood          Elmbridge RRC              SM   
 18   1:17:57   Ian Kenton                Ranelagh Harriers          M40+ 
 19   1:18:19   Stuart MacDougall         Fulham Running Club        SM   
 20   1:18:33   Rick Coles                Reigate Priory AC          M50+ 
 21   1:18:46   Gavin Brandie             Clapham Chasers            M40+ 
 22   1:18:56   Eddie Ware                West 4 Harriers            M40+ 
 23   1:18:57   Tatsuya Okamoto           Striders of Croydon        M40+ 
 24   1:18:58   Bruce Harrold             Dorking & Mole Valley AC   M40+ 
 25   1:19:09   Richard Cohen             Wimbledon Windmilers       SM   
 26   1:19:25   Sebastien Betouret        Trail Running Association  M40+ 
 27   1:19:38   Filip Egierszdorff        The Stragglers RC          M40+ 
 28   1:19:39   Alex Hurrell              Clapham Chasers            SM   
 29   1:19:40   George Melville           Herne Hill Harriers        SM   
 30   1:19:49   Alistair McMaster         London City AC             SM   
 31   1:19:56   Christopher Fox           Wimbledon Windmilers       SM   
 32   1:20:01   Alex Mogford              Woking AC                  SM   
 33   1:20:19   Robert Calhoun            SHAEF Shifters             M40+ 
 34   1:20:45   Mohammed Ismail           Herne Hill Harriers        M40+ 
 35   1:20:46   Crispin Allen             The Stragglers RC          M50+ 
 36   1:21:20   James Gamble              Woking AC                  SM   
 37   1:21:26   Douglas Fry               West 4 Harriers            M40+ 
 38   1:21:28   Michael Leong             Clapham Chasers            M40+ 
 39   1:21:33   John Wray                 Fulham Running Club        SM   
 40   1:21:39   Mark Rose                 Woking AC                  M40+ 
 41   1:21:40   Kim Festa                                            SM   
 42   1:21:52   Marco Perinelli           Barnes Runners             M50+ 
 43   1:22:02   Graham Hunt                                          SM   
 44   1:22:08   Stephen Holt              South London Harriers      SM   
 45   1:22:13   Neil Fenwick              Reigate Priory AC          M40+ 
 46   1:22:14   Tom Verity                                           SM   
 47   1:22:18   Tom Spooner               Sutton Runners             M40+ 
 48   1:22:19   Robert Smith              Walton AC                  SM   
 49   1:22:43   Nick McKay                Wimbledon Windmilers       M40+ 
 50   1:22:51   Adam Hewitt               Guildford & Godalming AC   SM   
 51   1:22:56   Joe Halter                Wimbledon Windmilers       SM   
 52   1:22:58   Andrew Simpson            The Stragglers RC          M40+ 
 53   1:23:06   Anisse Ismaili            Thames Hare and Hounds     SM   
 54   1:23:15   Amir Safavi                                          SM   
 55   1:23:18   Rob Marcus                Guildford & Godalming AC   M40+ 
 56   1:23:31   Simon Zieleniewski        Guildford & Godalming AC   SM   
 57   1:24:04   Barnaby Simpson           Barnes Runners             M50+ 
 58   1:24:17   King Diggens              Woking AC                  M40+ 
 59   1:24:20   Gavin Englefield          South London Harriers      M40+ 
 60   1:24:23   Benjamin Barber           Barnes Runners             SM   
 61   1:24:26   John Shaw                 Ranelagh Harriers          M60+ 
 62   1:24:33   Nathan Andrews            Wimbledon Windmilers       M40+ 
 63   1:24:35   Matthew Cantwell          Epsom & Ewell Harriers     M40+ 
 64   1:24:45   Cecilia Siruffo           Guildford & Godalming AC   L35+ 
 65   1:24:52   George Richards           Barnes Runners             M40+ 
 66   1:24:55   Niki Densley              Camberley & District AC    L35+ 
 67   1:25:30   Paul Bowden               The Stragglers RC          M40+ 
 68   1:25:34   Ian Riley                 The Stragglers RC          SM   
 69   1:25:57   Paul Doyle                Ranelagh Harriers          M50+ 
 70   1:26:07   Michael Baggott           Windle Valley Runners      M40+ 
 71   1:26:15   Joe Manzi                 Barnes Runners             SM   
 72   1:26:21   Adrienne Baddeley         Ranelagh Harriers          L35+ 
 73   1:26:26   Matthew Port              Hart Road Runners          SM   
 74   1:26:26   Osama Baldo               Hart Road Runners          M50+ 
 75   1:26:27   Jeremy Garner             Epsom Oddballs             M40+ 
 76   1:26:30   Ed Perry                  Ranelagh Harriers          SM   
 77   1:26:33   Julia Donovan             Wimbledon Windmilers       L35+ 
 78   1:27:14   Edward Forbes             Ranelagh Harriers          M40+ 
 79   1:27:15   James McPoland            Barnes Runners             M40+ 
 80   1:27:17   Andy Bowen                West 4 Harriers            M50+ 
 81   1:27:34   Sean Rix                  Dorking & Mole Valley AC   M40+ 
 82   1:27:34   Georgie Furze             Woking AC                  L35+ 
 83   1:27:39   Greg Fitch                Dorking & Mole Valley AC   M40+ 
 84   1:27:45   Steve Smith               The Stragglers RC          M60+ 
 85   1:27:47   Owen Bowden-Jones         Serpentine RC              M50+ 
 86   1:27:50   Danny Glebocki            The Stragglers RC          SM   
 87   1:27:53   David Brown               Croydon Harriers           SM   
 88   1:28:04   Kate Carter               Wimbledon Windmilers       L45+ 
 89   1:28:14   Ignatius Li                                          SM   
 90   1:28:17   Ed Smith                  Ranelagh Harriers          M40+ 
 91   1:28:29   James Atkins                                         SM   
 92   1:28:42   Ravi Lobo                 SHAEF Shifters             M50+ 
 93   1:29:02   Alice Riddell-Webster     Fulham Running Club        L55+ 
 94   1:29:03   Russell Holt              Ranelagh Harriers          M50+ 
 95   1:29:14   Oliver Edwards            SHAEF Shifters             SM   
 96   1:29:35   Richard Ridgway           Barnes Runners             SM   
 97   1:29:43   Philip Reeves             Wimbledon Windmilers       M40+ 
 98   1:29:49   Matt Turner               Epsom & Ewell Harriers     M40+ 
 99   1:29:55   Jennifer Nandi            Herne Hill Harriers        SL   
100   1:30:07   Isobel Rea                West 4 Harriers            L45+ 
101   1:30:51   Sheridan Marshall         Epsom & Ewell Harriers     L35+ 
102   1:31:08   Simon Danciger            Barnes Runners             M50+ 
103   1:31:12   Nick Little               The Stragglers RC          M50+ 
104   1:31:14   Ruth Hutton               South London Harriers      L55+ 
105   1:31:17   Steve Corfield            Striders of Croydon        M60+ 
106   1:31:39   Michael Thomas            Ranelagh Harriers          M50+ 
107   1:31:45   James Moore               Croydon Harriers           M50+ 
108   1:31:46   Mike Brown                                           M50+ 
109   1:31:53   Thomas Cheetham           Hercules Wimbledon AC      M50+ 
110   1:31:53   Martin Halvey             Ranelagh Harriers          M60+ 
111   1:32:05   Nelson Neves                                         M40+ 
112   1:32:07   Alice Germana             South London Harriers      L35+ 
113   1:32:08   Laura Marshall            Croydon Harriers           L45+ 
114   1:32:09   Andrew Pepperell                                     M40+ 
115   1:32:21   Terry Worton              Camberley & District AC    M50+ 
116   1:32:38   Richard Bowes             The Stragglers RC          M40+ 
117   1:32:44   Bill Neely                Ranelagh Harriers          M60+ 
118   1:32:56   Richard Morris            Fulham Running Club        M40+ 
119   1:33:06   Sophie Tomaszczyk         West 4 Harriers            SL   
120   1:33:14   Shaun Griffith            Ranelagh Harriers          SM   
121   1:33:20   David Howell              Epsom & Ewell Harriers     M50+ 
122   1:33:28   Shelley Atwal             Walton AC                  M40+ 
123   1:33:28   Mark Butt                                            M50+ 
124   1:33:32   Phyllis Flynn             The Stragglers RC          L55+ 
125   1:33:54   Philip Beausang           Ranelagh Harriers          SM   
126   1:34:01   Richard Willoughby        Ranelagh Harriers          M50+ 
127   1:34:18   Gareth Pritchard          The Stragglers RC          M50+ 
128   1:34:28   Joao Zorro                Wimbledon Windmilers       SM   
129   1:34:46   Tom Bradley               Ranelagh Harriers          SM   
130   1:34:48   Martin Kelsen             Dulwich Runners AC         M60+ 
131   1:34:50   Thomas Williams           Ranelagh Harriers          SM   
132   1:35:00   Stewart Curtis            SHAEF Shifters             M40+ 
133   1:35:20   David Cornock             Barnes Runners             M50+ 
134   1:35:26   Heidi Dann                South London Harriers      L45+ 
135   1:35:29   Charlie Yeoell            Horley Harriers            M40+ 
136   1:35:36   George Popescu-Craiova    London City AC             SM   
137   1:35:41   Ralph Baylis              Epsom & Ewell Harriers     M50+ 
138   1:35:44   Jacob Armstrong Plieth    Croydon Harriers           M40+ 
139   1:35:39   Tiago Ramos               The Stragglers RC          M40+ 
140   1:35:54   Hannah-Mai Flynn          South London Harriers      SL   
141   1:36:04   Philip Hammett            The Stragglers RC          M60+ 
142   1:36:15   Philip Andrews            Ranelagh Harriers          M40+ 
143   1:36:56   Michael Gallagher                                    M40+ 
144   1:37:01   Michael Mayers            Guildford & Godalming AC   SM   
145   1:37:05   James Meares                                         SM   
146   1:37:12   Keval Nathwani            Cambridge University H&H   SM   
147   1:37:14   Peter Flynn               Fulham Running Club        M50+ 
149   1:37:15   Timothy Owen                                         SM   
149   1:37:16   Natalie Harmer            South London Harriers      L45+ 
150   1:37:20   Liam Griffin              Ranelagh Harriers          M50+ 
151   1:37:23   Nick Seaman               Dorking & Mole Valley AC   M60+ 
152   1:37:23   Laura Hales               Guildford & Godalming AC   L45+ 
153   1:37:28   Richard Yershon                                      M40+ 
154   1:37:34   Oliver Bourchier          Fulham Running Club        SM   
155   1:37:39   Julian Bryson                                        M50+ 
156   1:37:42   Matthew Reynolds                                     M40+ 
157   1:37:45   Mark Pestridge                                       M50+ 
158   1:37:45   Aneta Ryans               Epsom & Ewell Harriers     L35+ 
159   1:37:46   Adele Potts               Clapham Chasers            SL   
160   1:37:54   Alistair Wilkie           Guildford & Godalming AC   M40+ 
161   1:38:06   Ben Bramhall                                         M40+ 
162   1:38:19   Julian Diamond            SHAEF Shifters             M50+ 
163   1:38:21   Thierry Le Goff                                      M40+ 
164   1:38:29   Denis Mustafa             The Stragglers RC          M50+ 
165   1:38:32   Jon Lear                  Ranelagh Harriers          M50+ 
166   1:38:54   Sam Dorrans               Croydon Harriers           SM   
167   1:38:57   Stephen Hurton            Ranelagh Harriers          M40+ 
167   1:39:24   Badre Kamah               Epsom & Ewell Harriers     M40+ 
168   1:39:27   Kelly Page                The Stragglers RC          L45+ 
170   1:39:28   Claire Boynton            Wimbledon Windmilers       SL   
171   1:39:39   Matt Parker               The Stragglers RC          M40+ 
172   1:39:51   Sam Kermer                                           SM   
173   1:39:59   Ian Robertson             The Stragglers RC          M60+ 
174   1:40:06   Harsh Mehta               Sheen Shufflers            M40+ 
175   1:40:08   Matthew Smith                                        M40+ 
176   1:40:09   Helen Kelsey              Epsom & Ewell Harriers     L35+ 
177   1:40:20   David Porter              Epsom Oddballs             M40+ 
178   1:40:34   Amrut Sharma              Ranelagh Harriers          M40+ 
179   1:40:39   Katie Gow                 Fulham Running Club        SL   
180   1:40:42   Caroline Welch            South London Harriers      L45+ 
181   1:40:47   Ben Alexander             Blackwater Valley Runners  M40+ 
182   1:41:05   Kevin Hughes              Clapham Chasers            M40+ 
183   1:41:06   Matt Reed                 Walton AC                  SM   
184   1:41:10   Wiebke Kortum             Ranelagh Harriers          L45+ 
185   1:41:15   Bryan Grundy                                         M40+ 
186   1:41:21   Shahzada Hussain          Veterans AC                M40+ 
187   1:41:24   Ben Shepherd                                         M40+ 
188   1:41:28   Dieter Schlegel           Wimbledon Windmilers       M60+ 
189   1:41:30   Richard Bulkley                                      M50+ 
190   1:41:32   Oliver Leon                                          SM   
191   1:41:34   Hadi Khatamizadeh         Ranelagh Harriers          M40+ 
192   1:41:47   Philip Davies             The Stragglers RC          M60+ 
193   1:41:52   Hannah Carr               Wimbledon Windmilers       SL   
194   1:41:55   Ian Leslie                Ealing Southall & Mddx AC  M60+ 
195   1:42:04   Ciaran O'Donnell          Ranelagh Harriers          M50+ 
196   1:42:06   Sam Gray                                             M50+ 
197   1:42:08   Jack Derges               Wimbledon Windmilers       SM   
198   1:42:15   Tim Daniel                Barnes Runners             M40+ 
199   1:42:16   Alcus Erasmus                                        M40+ 
200   1:42:20   Liz Watson                Serpentine RC              L35+ 
201   1:42:31   Pippa Major               South London Harriers      L55+ 
202   1:42:49   Shun-Lai Chan             South London Harriers      L45+ 
203   1:43:00   Ian Hawkes                The Stragglers RC          M50+ 
204   1:43:21   Michele Coe-O'Brien       South London Harriers      L55+ 
205   1:43:22   Bethany Higgins           Reigate Priory AC          SL   
206   1:43:36   Pete Wai Pong Au                                     SM   
207   1:43:48   Vincent Blake                                        M50+ 
208   1:43:50   Tom Brown                 Ranelagh Harriers          M40+ 
209   1:43:53   David Wardle                                         M40+ 
210   1:43:55   Des Hoar                  The Stragglers RC          M40+ 
211   1:43:57   Aoife Kilpatrick          Ranelagh Harriers          L35+ 
212   1:44:18   Ed Rowland                26.2 RRC                   SM   
213   1:44:20   Anna Jenkinson            South London Harriers      L45+ 
214   1:44:27   Ben Chaytow               British Airways AC         M40+ 
215   1:44:34   Rosie Guy                 Clapham Chasers            L45+ 
216   1:44:53   Jacob West                                           M40+ 
217   1:44:55   Richard Pender            Ranelagh Harriers          M50+ 
218   1:45:02   Penny Wilkins             South London Harriers      L55+ 
219   1:45:28   Brian Marshall            Elmbridge RRC              M40+ 
220   1:45:48   Jenny Cooney              Collingwood AC             L45+ 
221   1:46:04   Julia Snaith              The Stragglers RC          L35+ 
222   1:46:05   Simon Shanks              The Stragglers RC          M50+ 
223   1:46:10   Matthew Hurley            26.2 RRC                   SM   
224   1:46:21   Jonathan Ward                                        M40+ 
225   1:46:41   Emily Wattret             The Stragglers RC          SL   
226   1:47:02   Ceara Joyce               Epsom Oddballs             L45+ 
227   1:47:14   Howard Williams           Ealing Eagles RC           M40+ 
228   1:47:55   Simon Clarkson            Fulham Running Club        M50+ 
229   1:48:25   Stephen Logue             Ranelagh Harriers          M60+ 
230   1:48:33   Maddy Marriage            Fulham Running Club        SL   
231   1:48:42   Rue Turner                Ranelagh Harriers          M50+ 
232   1:48:45   Rachel Revett             Ranelagh Harriers          L45+ 
233   1:48:55   Henri Placek              Fulham Running Club        M50+ 
234   1:48:59   Paul Wapshott             Ranelagh Harriers          M50+ 
235   1:49:11   Lea Rochester             The Stragglers RC          M60+ 
236   1:49:12   Philip Roberts            Ranelagh Harriers          M50+ 
237   1:49:34   Andrew Howarth            The Stragglers RC          M50+ 
238   1:49:51   Gerry Smith               Epsom & Ewell Harriers     M60+ 
239   1:50:00   Mark Cobbold              Dorking & Mole Valley AC   M40+ 
240   1:50:05   Gavin Chan                                           SM   
241   1:50:13   Bruce McLaren             Ranelagh Harriers          M50+ 
242   1:50:18   Stewart Bond              Hercules Wimbledon AC      M50+ 
243   1:50:47   Vanda Caulfield           Epsom & Ewell Harriers     L55+ 
244   1:50:49   Martin Breeden            Sutton Runners             M50+ 
245   1:51:27   Sandra Newbery            Epsom & Ewell Harriers     L55+ 
246   1:51:28   Richard Stafford                                     M50+ 
247   1:51:38   Kerry Eley                                           L55+ 
248   1:51:41   Andrew Collins            Thames Hare and Hounds     M50+ 
249   1:51:46   Jane Davies               Epsom & Ewell Harriers     L55+ 
250   1:52:39   Matthew Gill                                         M50+ 
251   1:53:34   Ann Kearey                Ranelagh Harriers          L45+ 
252   1:53:45   Eamon Johnston                                       M50+ 
253   1:53:47   Terence O'Neill                                      M50+ 
254   1:53:54   Dean Starrett                                        SM   
255   1:53:56   Yu Naganuma                                          L35+ 
256   1:53:57   William Brook             Epsom & Ewell Harriers     M40+ 
257   1:54:00   Izabel Grindal            The Stragglers RC          L55+ 
258   1:54:00   David Shepherd            The Stragglers RC          M50+ 
259   1:54:10   Lisa Roberjot             Horley Harriers            L45+ 
260   1:54:31   Patroulla Lorke           South London Harriers      L45+ 
261   1:54:33   Ian Hancock                                          M60+ 
262   1:54:58   Douglas Hazlewood         Beckenham RC               M50+ 
263   1:55:24   Richard Sealy                                        M60+ 
264   1:55:40   Philip Tauwhare           The Stragglers RC          M50+ 
265   1:56:03   Max Irwin                                            M50+ 
266   1:56:19   Victoria Hart             Ranelagh Harriers          L35+ 
267   1:56:19   Robert Dykes                                         M50+ 
268   1:56:24   Rachel Singleton                                     L35+ 
269   1:56:32   Catkin Shelley            Serpentine RC              L55+ 
270   1:56:58   Edyta Wierzbowska         West 4 Harriers            L35+ 
271   1:57:06   Evangelos Theodoridis                                M40+ 
272   1:57:08   Annelise Thomlinson                                  SL   
273   1:57:18   Aaron Chai                SHAEF Shifters             M40+ 
274   1:57:53   Alison Beck               Herne Hill Harriers        L55+ 
275   1:58:00   Tamas Haiman                                         M40+ 
276   1:58:00   Zoltan Galyo                                         M40+ 
277   1:58:01   Barry French                                         M50+ 
278   1:58:14   Sophie Rees               The Stragglers RC          L45+ 
279   1:58:14   Murray Gordon             Croydon Harriers           M40+ 
280   1:58:16   Gerald Ssali              Wimbledon Windmilers       M50+ 
281   1:58:32   Sunjay Bhogal             Striders of Croydon        M50+ 
282   1:58:46   Carys Thatcher                                       SL   
283   1:58:47   Euan Casey                Clapham Chasers            SM   
284   1:58:54   Carol Aikin               Ranelagh Harriers          L55+ 
285   1:59:41   Sujan Shrestha            South London Harriers      M40+ 
286   1:59:43   Ajay Adhikari             Nepal Run UK               M40+ 
287   2:00:13   Amers Sehgal                                         M40+ 
288   2:00:15   Sunanda Sarker-Bell       Croydon Harriers           L55+ 
289   2:00:27   Dave Glanville            Ranelagh Harriers          M50+ 
290   2:00:43   Peter Black               Epsom Oddballs             SM   
291   2:01:18   Sally Bamford             Ranelagh Harriers          L55+ 
292   2:01:39   Yo Han Lee                                           M40+ 
293   2:02:58   Fraser Campbell                                      M50+ 
294   2:03:00   Colette Doran             Ranelagh Harriers          L45+ 
295   2:03:38   Kevin Kearey              Ranelagh Harriers          M50+ 
296   2:03:42   Carol-Ann Veale                                      L45+ 
297   2:03:43   Tina Whitehill                                       L45+ 
298   2:03:45   Rene Bach                                            M40+ 
299   2:04:22   Miranda Leslie            Ealing Eagles RC           SL   
300   2:05:09   Aurelia Finatti                                      SL   
301   2:05:09   Lydia Van Hamel-Parsons                              SL   
302   2:05:55   Hannah Pittaway           The Stragglers RC          L35+ 
303   2:05:55   Stuart Thompson           The Stragglers RC          M60+ 
304   2:06:55   Suzanne Gill              Barnes Runners             L55+ 
305   2:08:12   Chris Peregrine                                      M40+ 
306   2:12:17   Fiona Bishop              Woking AC                  L55+ 
307   2:13:04   Sally Boulton             The Stragglers RC          L55+ 
308   2:13:10   Matthew Bolding                                      SM   
309   2:13:11   John Carter               Wimbledon Windmilers       M60+ 
310   2:13:20   Robert Direnzo            West 4 Harriers            M50+ 
311   2:14:19   Alice Pink                                           L45+ 
312   2:14:37   Mathilde Meissirel                                   L35+ 
313   2:14:51   Tony Griffiths                                       M40+ 
314   2:17:26   Ridwan Prasetyo                                      SM   
315   2:20:08   Stephen Jones                                        M40+ 
316   2:20:11   Kadan Hassan                                         SL   
317   2:23:35   Kitsa Crichlow                                       L45+ 
318   2:25:42   Keith Brown               Croydon Harriers           M60+ 
319   2:26:03   Peter Grant                                          M60+ 
320   2:26:49   Vincent Nottidge          UKnetrunner                M60+ 
321   2:29:18   Ramona Toreki                                        L35+ 
322   2:36:51   Laure Selle               Fulham Running Club        L35+ 
323   2:38:22   Tom Reay                  Ranelagh Harriers          M60+ 

    TEAMS MEN:  (3 to Score)              TEAMS WOMEN:  (3 to Score)   
      1. Reigate Priory AC      16          1. Wimbledon Windmilers   33         
      2. Woking AC              35          2. South London Harriers  39         
      3. Clapham Chasers        64          3. Epsom & Ewell Harriers 54         

                          FULL RESULTS                           
           Results produced by  *  Sport Systems  -  www.sportsystems.co.uk  *
                       HOME